Brak czucia w kroczu po porodzie

Coraz to więcej pań, jakie rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne problemy z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

Elektroda doodbytnicza

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z pań decydowała się mówić o własnych przeszkodach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha oraz kłopoty ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakże znaczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć niezmiernie szybko po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym prawidłowiej, albowiem ćwiczenia dają w owym czasie lepsze rezultaty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, wybitnie ważną kwestią są również treningi oddechowe, które wypada następnie jak z reguły powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest przede wszystkim damom, jakie miały więcej porodów. Mogą jednakże z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie szybko pozwala ona wrócić do normy oraz czuć się prawidłowo. Dużo pacjentek deklaruje, że dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub dolegliwości bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje również możliwość skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *