mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Lubimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, sycące i ceszy oko. Oczywiście najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską próbują mniej znane potrawy – risotto, polentę i włoskie zupy minestrone.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na elementów: czy trattoria stosuje włoskie produkty, czy w karcie znajdują się też mniej popularne włoskie dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to duża wielość smaków i dania z wielu miejsc Włoch. Prawdziwie włoska restauracja stworzy naturalnie włoski klimat.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wino włoskie

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do bycia ekskluzywnym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać trunków. Obiad we włoskim stylu bez wyjątku musi zawierać też wino. Kieliszek alkoholu to we Włoszech reguła. Dobra restauracja włoska Kraków Najbardziej znane wina włoskie to toskańskie bolgheri, lombardyjskie oltrepo pavese a także noto z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę ma być postrzegana jako faktycznie włoska, powinna mieć różnorodną kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć wyjątkowość kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która potrafi przyrządzić nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *