Opony rowerowe 28 duro

Motocykliści lub kierowcy różnego rodzaju samochodów bezbłędnie zdają sobie sprawę z tego, że by zdołać upajać się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), trzeba go dobrze przygotować. Dużo osób niemniej jednak nie wykorzystuje jednakowej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

opony duro

Chociaż rower to nie samochód ani motor, wobec tego lista prac, jakie powinniśmy wykonać w czasie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, zbyt luźny lub ewentualnie nadmiernie naciągnięty – należy go adekwatnie naciągnąć. Na dodatek należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć lub ewentualnie nadmiernego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, by podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, w następstwie tego należy sprawić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby uczynić luz nadrzędnych śrub konstrukcji roweru, a kiedy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Ponadto należałoby sprawić szczegóły oświetlenia – chcemy jakkolwiek być dostrzegalni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, jakie należy wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby także rower od początku do końca umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – dzięki temu będzie poprawniej chroniony podczas całego sezonu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *