włoskie jedzenie Kraków

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz dobrze zjeść? Spośród wielu opcji, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, połączeń oraz spora dawka składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie smaki

Naszym rodakom włoska restauracja, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie posiłki

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. Włosi przygotowują pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wymyśleć produkty których nie da się dodać do makaronu. w restauracji Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty można jeść codziennie.

Następną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To również lasagne, tortellini, minestrone i liczne desery – np. tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- gorgonzoli, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *